Kırıkkale Tesisimiz

gallery icon2 

 

Kırıkkale tesisimizin ayrıntılı fotoğrafları için tıklayınız

Ankara ve Kırıkkale’ de Tunçlar ana markası ve diğer 20 alt  markası ile kuruyemiş sektöründe faaliyet gösteren Tunçlar Kuruyemiş A.Ş. 1979’dan bugüne kadar Bölgesinde sektör lideri olarak daima yenilikçi, dinamik yapısı ve öncü olma misyonu ile hareket etmektedir. Kuruluşundan bugüne kadar Ülkesine, bölgesine ve yükselen ülke ekonomisine katkı sağlayan bir kurum olmayı kendisine ilke edinmiş olan firmamız, Ankara’daki modern tesisinde her türlü kuruyemiş ürününü hijyenik ortamlarda işlenmekte ve paketlenmektedir.

Firmamız, sektördeki iddialı konumu ile, 2010 yılında Kırıkkale’de  entegre tesisimizin temellerini atarak bir yıl gibi kısa bir sürede  fabrikamızın  kurulumunu tamamlamıştır.  Ülkemizin başlıca çekirdek üretim bölgelerinden biri olan Kırıkkale ili ve çevresi yıllık 30.000 tonluk üretim ve istikrarlı üretim artışı ile kısa sürede en önemli merkez konumuna gelmiştir. Bizlerde bu potansiyeli değerlendirme adına bu bölgede tesisimizi kurarak yenilik, hijyen,yüksek kalite standartları bulunan fabrikamızı 2011 yılında faaliyete geçirmiş bulunmaktayız.

Gerek ayçekirdeğinin üretim merkezi oluşu, gerekse lojistik avantajlarından dolayı Kırıkkale sektörde önem arz eden bir yere sahiptir. Ülkemiz ayçekirdeğinin önemli bir kısmını temin eden bu bölgede, Tunçlar Kuruyemiş  ISO standartlarına uygun olarak ilk alım noktasından son  satış noktasına kadar ürün takibi ve kalite kontrolü yapmaktadır...

  • 55.000 m²’lik alan üzerinde kurulu 20.000m² kapalı alana sahip tesiste sektörün en iyi yerli ve yabancı makineleri kullanılmaktadır.
  • Saatte 30 ton olan alım ve ön eleme kapasitesi ile günlük 720 ton depolama yapabilmektedir.
  • Ön elemeden geçen ve çelik silolarda muhafaza edilen ürünler gelişmiş olan tam teşekküllü eleme ve boylama ünitesinde sınıflandırılmaktadır. Buradaki kapasite ise saatte 5 tondur.
  • Eleme ve ayrıştırmadan geçen ürünler nihayetinde 5 kanallı optik renk ayırma makinesinden (Sortürk) geçmekte ve paketlemeye hazır hale gelmektedir.
  • Renk kalitesi düşük tanecikler iyi üründen ayırt edilerek son ürün kalitesi % 99,8 yükselmektedir. Böylelikle eleme ve ayırt etmede elde edilen ürün kalitesi günümüz teknolojisinde gelinen son noktadır.

Gerek hedef pazarlardaki kalite standartları gerekse sektördeki öncü konumu itibariyle en yüksek kalitede üretim yapılmaktadır. Burada hazırlanan ürünler doğrudan ihracat pazarlarına gönderilmektedir.

Ayçekirdeğinin ilk alımında yapılan analiz doğrultusunda ürünün karakteristiği tespit edilmekte ve buna göre sınıflandırılmaktadır. Tamamıyla insan eli değmeden numune alımı yapılmakta ve modern laboratuarımızda incelenmektedir. Analiz neticesine göre değerlendirilen ürünler farklı kısımlarda depolanmaktadır. Sonrasında talep doğrultusunda eleme ve ayıklama işlemlerinden geçirilip kullanıma hazır hale gelmektedir.

Çitlekçi Ayçekirdeği Entegre Tesisi, ayçekirdeği sektöründeki ciddi bir eksiklik olan modern tesisleşmeyi gerçekleştirerek ayçekirdeğini kurumsallaştırma adına sektöre önemli bir yatırım yapmıştır.

 Farklı kalite ve ölçülerde ürün talebine cevap vermek amacıyla her türlü ürünü işlemeye elverişli modern ekipmanlar ve tecrübeli kadrosuyla ayçekirdeği sektöründe bir devrime imza atmıştır. Yöremizin ve ülkemizin kalkınmasında önemli bir role sahip olma ilkesiyle yola çıkan Tunçlar Kuruyemiş A.Ş. Sektörde yatırımlarına devam edecektir.

Hızla değişen ve gelişen pazara uyumlu olarak sürekli çalışan ARGE ekibi ile yeni ürünler geliştirerek çalışmalarını sürdürecek olan firmamız, yarım asır’a yaklaşan iş tecrübesi ile büyüme stratejisi çerçevesinde faaliyetlerine devam etmektedir.

 

Haberler